Máte zájem o mé služby duly? 

Jak to probíhá?

Zavolejte mi nebo pošlete sms na tel. +420 777 544 938, napište mi email gruzova.ester@gmail.com, nebo mě najděte na instagramu, messengeru, whatsapp, telegramu a kdo ví kde ještě :) Sdělte mi hlavně předpokládaný termín vašeho porodu.

Pokud mám v termínu vašeho porodu ještě možnost vás doprovodit, domluvíme si informativní a pro vás zcela nezávaznou schůzku. 

Nejčastěji probíhá v mém prostoru v Krnově, máte-li to ale z ruky, je možné se individuálně domluvit na schůzce tam, kde vám to bude vyhovovat. Pokud nemáte hlídání pro starší dítko, klidně ho vezměte na naše setkání s sebou, mám tu hračky, určitě se na chvíli zabaví. 

Na schůzce si můžeme povídat o všem, co vás o mých službách zajímá. Klidně si připravte otázky. Nejdůležitější je však to osobní setkání a vzájemné sympatie. Na to, jak na vás dula působí, určitě dejte. 

Proč si přizvat dulu ke svému těhotenství a porodu?

Provedu Vás důkladnou předporodní přípravou

Předporodní příprava je pro porod zásadní. Nabízím vám kompletní předporodní přípravu ve třech schůzkách v celkovém rozsahu cca 6 -8 hodin. Probereme to nejdůležitější, co k porodu potřebujete vědět. Pomůžu vám sepsat porodní přání, povíme si o možnostech, které v porodnici máte, jak to u porodu prakticky probíhá, co je dobré mít s sebou nebo jak vám může být oporou váš muž. 

Naučím vás  pracovat s ženskou bylinnou napářkou, povíme si o masáži hráze, vitamínech, cvičení, porodních polohách dalších tématech, která se na vás v těhotenství valí a vy nevíte, zda je to to pravé pro Vás. V předporodních schůzkách nastavíme spolu vaši přípravu k porodu přesně Vám na míru. 

Držím Vám pohotovost

Od 38. týdne těhotenství až do samotného porodu začínám držet pohotovost.

Znamená to, že jsem připravena ve dne v noci zvednout vám telefon, probrat s vámi pocity, které máte, zhodnotit průběh rozjíždějícího se porodu a vyrazit za vámi k porodu. Od této doby, každý večer, když jdu spát, už nevypínám telefon. Naopak pečlivě kontroluju, jestli je zapnuté zvonění a telefon dostatečně nabitý.

Neodjíždím z domu dál, než s hodinovým dojezdem do porodnice.

Nejezdím na místa, kde není telefonní signál.

Mám sbalenou tašku do porodnice se všemi možnými užitečnostmi k Vašemu porodu a vozím ji všude s sebou.

Nepiju alkohol, žádný, ani sklenku vína si nedám. A čekám, kdy vyrazím za Vámi.

A vyrazím do porodnice do hodiny od Vašeho telefonátu. Kdykoliv, v kteroukoliv hodinu. (To je čistě teoretický čas a nejdelší možná doba, většinou jsem do hodiny od domluvy v porodnici - tady taky záleží na tom, jak daleko to do konkrétní porodnice mám)

Budeme se znát už před porodem

Při porodu v porodnici plné nových tváří, je velmi důležité mít s sebou někoho, koho znáte. Doprovod, kterému věříte, je pro vás v novém prostředí a v nové situaci naprosto zásadní. Je to váš pevný bod, který bude neustále s vámi a neopustí vás. 

Jsem tady i pro Váš doprovod či partnera 

Předporodní příprava nemusí být pouze pro těhotnou ženu, ale slouží celé budoucí rodině. Je moc dobré, když se předporodní přípravy zúčastní i váš muž, nebo jiná osoba, kterou jste si vybrala k porodu. Příprava se týká i poporodního období a přípravou na šestinedělí. Je moc dobře, když partner ví, jak vás doma podpořit a dopřát vám prostor pro poporodní hojení.

Nikdy nevyšoupnu vašeho partnera z role, kterou u porodu má mít. Naopak, udělám vše pro to, aby se váš partner u porodu cítil dobře, aby neměl strach a byl Vám co největší oporou. Zpracujeme strachy, které máte, vysvětlíme si pojmy, kterým možná váš partner vůbec nerozumí a ujasníme si jaká role ho u porodu vlastně čeká. 

Neopustím Vás na porodním sále 

Porodní asistentky, které vám během porodu poskytují zdravotní péči, nemohou být s vámi neustále. 

Stává se, že je v porodnici velký shon, porodní asistentka běhá mezi sály a vy se můžete cítit s mužem sama a bezradná. I přes to, že váš porod probíhá hezky a není nutná asistence zdravotníků, můžete mít pocit, že jste sama a nevíte co dělat. Ani váš partner možná nedokáže zachovat klid, když se ocitne na sále s Vámi sám. 

Už jen samotná přítomnost duly, která je stále s vámi na porodním pokoji má velký vliv na psychickou pohodu rodící ženy.

Jsem Vám i Vašemu muži neustále po ruce. Můžete být v klidu a soustředit se jen na sebe a své miminko, které přichází na svět. 

Podpořím Vás v jakémkoliv rozhodnutí

Má práce je především vyhovět Vám a udělat vše pro to, abyste svůj porod prožila přesně tak, jak si přejete. K tomu nám úžasně poslouží předporodní příprava a Vaše sepsané porodní přání. 

Přání se však mohou během porodu i změnit, je to naprosto v pořádku a často se to děje, nemusíte mít strach, že to, co si naplánujete musíte i dodržet. Ať se rozhodnete porodit jakkoliv, já vás podpořím v jakémkoliv Vašem rozhodnutí. 

Pomůžu pracovat se strachem

Mnoho žen má z porodu strach. Je to naprosto normální mít strach z neznámého. Některá se bojí bolesti, jiná má negativní zkušenost z předešlého porodu. Někdo nemá rád nemocniční prostředí a někdo možná ani neví, čeho se bojí, ale vnitřně není v klidu.

Společně se před porodem pokusíme Vaše strachy pojmenovat a budeme s nimi pracovat tak, abyste k porodu šla připravená a s co nejmenšími obavami.

Pomůžu Vám pracovat s bolestí při porodu, ale i před ním

Těhotenství s sebou nese i mnoho fyzických nepříjemností. Můžou vás bolet záda, natýkat nohy, bolet kyčle, atd. Jako masérka pracuji i s těhotnými ženami, kterým se po masážích mnohdy velmi uleví. Masáž je jemná a nemusíte z ní mít strach. Pracuji i s technikou rebozo šátky, která je pro těhotnou ženu taky velmi úlevná. Naučím vás podvazovat bříško a vysvětlím benefity podvazování před i po porodu.

S bolestí pracuji i na porodním sále. Díky rebozu, který stále vozím s sebou do porodnice, vám mohu velmi ulevit v náročných kontrakcích. Různými technikami masáže na sále můžeme pomoci miminku hladce rotovat do pánve a kontrakce se mohou stát snesitelnějšími. 

Masáží a nahříváním ve sprše můžeme zmírnit bolesti v oblasti kříže. A vhodnými polohami, které vám budu nabízet v první době porodní, najdete tu správnou polohu k porodu vašeho miminka.

Jsem s Vámi i v psychicky těžkých chvílích

Když nastane situace, ve které se necítíte komfortně nebo porod neprobíhá podle vašich představ, udělám vše, co bude v mých silách, abych vám pomohla situaci zvládnout.

Jsem s Vámi i po porodu 

Porodem to mezi námi nekončí. A Vám porodem vše teprve začíná. 

Budeme v kontaktu i v šestinedělí, v nejcitlivějším období v životě ženy. Jsem pro vás na telefonu a s velkou vděčností Vás navštívím i osobně. 
Probereme Vaše pocity z porodu a z vaší nové role mámy. Pomohu Vám s kojením a péčí o miminko. Naučím Vás podpořit zavírání dělohy, jak masáží, tak podvazovacím šátkem. Poradím s péčí o vaše hojící se tělo po porodu. 
Když budete chtít šátkovat a látkovat (tedy nosit miminko v šátku a nebo používat látkové pleny) moc ráda Vás naučím základní úvazy a o látkových plenkách si toho taky ještě trochu pamatuju z vlastní zkušenosti. 
Někdy mívají ženy po porodu splín a nemají se komu svěřit, mají strach, že je rodina a přátelé nepochopí, někdy má okolí tendence ženiny stavy bagatelizovat.
Takže, pokud se po porodu trápíte a svou roli mámy si neužíváte, jak byste si představovala, nebojte se mi ozvat. Společně jistě přijdeme na způsob, jak z toho ven. Ve vší diskrétnosti, úctě k Vám a touze pomoci jsem Vám k dispozici. 


Ester Grůzová
porodní dula & těhotenské a poporodní masáže   
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!